Jdi na obsah Jdi na menu
 


Medníky nasadit !

Příroda velí : Včelaři POZOR !!!   Medníky nasadit  !!!!

 

       Řeknu vám, po letošní zimě – nezimě se asi dalo čekat od počasí téměř cokoliv, ale přesto ten rychlý start jara mě poněkud  zaskočil.

     Začalo to poměrně nevinně:  jarní prolet 3.- 4. března  včely nijak neuchvátaly, vylétly stejně jako vloni. Zatímco vloni si daly díky chladnému počasí pauzičku ( jíva kvetla 15.4., trnky 26.4.) letos už  za týden se  pásli na jívách, 28. března nakvetly trnky a týden nato už kvetly třešně! S rozvahou jsem začal počítat rámky, drátkovat, zatavovat mezistěny  a chystat vše pro medníky. V klidu a pohodě si vše připravím, času do května je dost a dost….. a najednou, jak jedu na kole mezi poli, na mě vykouklo něco žlutého – první kvítky řepky !

     Nevím, jak vás, ale mě to 6. dubna trochu zaskočilo. Trochu víc zaskočilo  – mám-li být přesný. O měsíc dříve než vloni ! Dovolím si parafrázovat klasika : tento způsob jara zdá se mi být poněkud ukvapeným ! Protože, co nemohu změniti s tím se musím smířiti, případně se s tím i poprati zavelel jsem k jarní ofenzívě: medníky nasadit !!!!

 

                                                                                                           O.Havlíček